Obserwatorium

niedziela, 15 maja 2016

272. Wieje nudą ...

Wieje nudą, bo u mnie bez zmian. Od poniedziałku do piątku - pawie, w sobotę i niedzielę - tulipany.
Stan haftów zmienił się na tyle, że w tulipanach zostały mi brązy i kontury, czyli wszystkie kolory mam wyszyte. Wygląda to mniej więcej tak:
Powiem, że bardzo przyjemnie wyszywa się te wzory. Napisałam "te wzory", ale tak naprawdę to jest mój pierwszy zielnik, raczej nie ostatni, ale nie od razu :)

Natomiast pawie??? Tutaj postęp niewielki, wyszyłam już 3 i pół strony, nadal monotonnie, szaro i buro, ale jakieś kształty pierwsze się pojawiają. Nie powiem, żeby to był najprzyjemniejszy z wyszytych przeze mnie haftów, ale mimo wszystko ciągnie mnie do niego :)

Mam nadzieję, że będzie przyjemniej kiedy dojdą jakieś inne kolory :)
I wszystko byłoby w najlepszym porządku, gdyby nie ta dziura w palcu, w którą z uporem maniaka wbijam sobie igłę przy każdym prawie krzyżyku!!! Mam jedną taka igłę, która czub igły ma bardziej tępy niż jej zakończenie, no i tak sobie przekłułam skórę, że teraz cierpię, a z naparstkiem wyszywać nie potrafię :)
Tradycyjnie już dziękuję za przemiłe komentarze, budują one moje dobre samopoczucie, dlatego proszę o jeszcze, mimo, że nudno się tutaj u mnie zrobiło :)


13 komentarzy:

 1. Wcale nie nudno, bo postępy bardzo duże! Oglądam z przyjemnością :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super postępy, zaglądam z przyjemnością :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Rzeczywiście dość monotonne te trzy strony Pawii, ale jeszcze trochę i będzie ciekawsza część :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Spróbuj sobie plaster owinąć na czubku palca. Taki bez opatrunku. Kilka razy. Tak zeby osłonic to zranione miejsce. Ja tak robiłam bo niestety z naparstkiem mi nie po drodze.

  OdpowiedzUsuń
 5. Prosisz i masz :):):) Wcale nie nudnie tylko troszkę ciemno ale to las więc nie narzekaj :):):) jest ślicznie.
  Ciekawa jestem tych zielników bo tulipany są śliczne.
  Kasia już napisała jak chronić paluszka.
  Czekam na następną relację.

  OdpowiedzUsuń
 6. Super postępy a problem z wbijająca się igłą znam z autopsji ;) Próbowałam chyba wszystkiego, niestety z "czymś" na palcach nie potrafię haftować więc pozostaje mi czekać aż ranki się zagoją ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Tulipany są śliczne :) A szaro i buro może i jest, ale to minie, a pawie będą cudowne :) Owiń sobie plastrem palca :) Ja też naparstka nie używam i wiecznie mam poranione palce :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Będą piękne te tulipany:) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Wytrwałości w pracy życzę !

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie przejmuj się nudą. Nie jest tak źle. Te tulipany pięknie ja rozpraszają.

  OdpowiedzUsuń
 11. U mnie jak wieje nudą, to krzyżyków nie przybywa :) A u Ciebie praca wre! Tulipany są przepiękne. A paw już teraz robi wrażenie.

  OdpowiedzUsuń