Obserwatorium

piątek, 24 lipca 2009

38. W odpowiedzi na komentarze i losowanie

Pomyślałam, że odpiszę w nowym poście, żeby nie umknęło. Kanwa, na której wyszywałam to kanwa ze złota nitka firmy DMC, dostępna w pasmanteriach w realu i w internetowych np. tutaj. Wyszywa się na niej przyjemnie, jest trochę sztywna. Ja wprawdzie wolę trochę gęściejsze, ale ta jest fajna. Wyszywałam dwiema nitkami muliny. Prześwity delikatne są, ale przecież ten wzór ma być zwiewny i delikatny.
A teraz co do czasu - krzyżyki, jak to krzyżyki wyszywa się dośc szybko, jednak w tych wzorach jest bardzo dużo konturów i to one dają efekt. Bez konturów kobietka nie ma twarzy, nóg, stąpa w powietrzu, dopiero backstitche dają pełny wyraz. Pisałam o tym kilka dni wcześniej. Dodatkowo w zielonej kobietce jest sporo french knot. Jeśli ktoś umie je robić, to nie ma problemu. Ja natomiast, mimo, że już jest bez porównania lepiej, ale nadal mam z nimi problem. No jakoś nie wychodzą tak, jak powinny.
Nieskromnie dodam, że kobietki wzbudziły podziw wszystkich do tej pory oglądających je osób. Mam też nadzieję, że uda mi się dopełnić całości efektowna oprawą :)
Moim wielkim marzeniem jest wyszyć coś na kanwie opalizującej, ale takowej nie ma w moim mieście, a w pasmanterii internetowej, doliczając koszty przesyłki, cena do zakupu nie zachęca.

No i jeszcze jedno, jako, że książki lubię pasjami, to zapisałam się na losowanko, jednak bez entuzjazmu, bo szczęścia to mam tyle, co kot napłakał :(

3 komentarze:

  1. To ja się przywitam :) Stęskniłam się już straszliwie, ale chyba zaczyna mi odpuszczać zakręcenie nową pracą i pomalutku wracam do Was. Obejrzałam Twoje nowości, jak zawsze zachwyciłam się damulką i zgrzytam zębami, bo ja nie mam się czym pochwalić. Dobrze, ze chociaż u Was sobie pooglądam. Buziaki dla Ciebie i Córci :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Aguś, nareszcie jesteś, gdzieś Ty kobieto była, ja tu z tęsknoty usycham :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Dama jest SUPER !!!!!wiec nic dziwnego ze wszyscy ją podziwiają :D

    OdpowiedzUsuń